Відкрите засідання Ради Комітету з конкурсного права Асоціації правників України

23 грудня 2013 р. відбулося відкрите засідання Ради Комітету з конкурсного права Асоціації правників України, на якому було представлено оновлений склад Ради Комітету, який, за словами Голови Комітету Віталія Титича, є здобутком як для Асоціації правників України, так і для всієї сфери банкрутства, адже об’єднав кращих вчених у цій сфері та відомих практиків. І саме це поєднання та спільні зусилля, на думку Віталія Титича, є фундаментом для побудови конкурсного процесу в Україні.

Переоцінити напрацювання більшості членів Ради Комітету за відносно невеликий відрізок історії неможливо, адже актуальність і злободенність здійснюваних ними досліджень та їх результатів – це значний поступ нашої держави до сучасного вирішення суспільних, правових та економічних назрілих проблем.

У роботі засідання взяли участь судді Верховного Суду України, Вищого господарського та місцевих господарських судів України, комітетів Верховної Ради України, експерти Міжнародної фінансової корпорації, Центру комерційного права, Незалежної асоціації банків України, Українського інституту банкрутства, провідні науковці, представники міжнародних інституцій та інші фахівці у галузях економіки і права.

Віталій Титич нагадав урочистому зібранню про те, що в 2013 році під егідою Асоціації правників України, зокрема, Комітету з конкурсного права була створена фахова організація – Громадська організація «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу». На засіданні Ради Комітету був присутній весь склад Президії організації. Зокрема, було оприлюднено Звіт «Проміжні підсумки конкурсного процесу», в якому досліджено показники розгляду господарськими судами справ про банкрутство у 2011–2012рр. (їх динаміку, часові та регіональні відмінності) [з текстом Звіту можна ознайомитись на веб-сайті організації – http://uaip.org.ua/].

Виконавчий директор ГО «ВСО ФКП» Ірина Сербін надала інформацію про заходи, що вже були проведені Організацією спільно з Комітетом, а саме: І Щорічний форум з питань банкрутства (спільно з Центром комерційного права), який по суті  є кращим професійним заходом 2013 року; Круглий стіл: «Концептуальна модель Світового Банку регулювання банкрутства фізичних осіб», що відбувся за участю провідних експертів Світового Банку спільно з Незалежною асоціацією банків України; Міжнародна науково-практична конференція: «Проблеми теорії і практики виконання судових рішень» (спільно з Хмельницьким університетом управління та права, Головним управлінням юстиції у Хмельницькій області, Управлінням державної виконавчої служби у Хмельницькій області та ін.); Перша Всеукраїнська школа з питань банкрутства (проведена спільно з Лігою студентів Асоціації правників України) тощо.

Рада Комітету запевнила, що в наступному році підкомітет «Виконавчого провадження» отримає значний розвиток у зв’язку з тим, що його очолив один з провідних фахівців у цій галузі Андрій Авторгов, який, разом з членом Ради Комітету Ігорем Ніколаєвим, вже суттєво розворушив «виконавче співтовариство» на круглому столі: «Примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб). Європейський досвід», що пройшов у жовтні цього року за ініціативи Державної виконавчої служби України.

Постійний партнер Комітету – Благодійна організація «Центр комерційного права» презентувала посібник «Складання плану санації», в якому на високому фаховому рівні надано рекомендації та практичні поради стосовно опанування знань і засвоєння навичок складання плану санації.

Також ЦКП було представлено Науково-практичний журнал «Українське комерційне право», присвячений реструктуризації та банкрутству за новими правилами: зміни у законодавстві та практиці. У ньому опубліковано статті президента ГО «ВСО ФКП» В’ячеслава Джуня, Віце-Президента ГО «ВСО ФКП» Олександра Бірюкова та члена Ради Комітету Ігоря Ніколаєва.

Виступам директора Центру Валентини Данішевської та юридичного радника Центру Ігоря Ніколаєва, як завжди були притаманні глибоке розуміння процесів та основ запровадження, влаштування і розвитку конкурсних процедур.

Центр комерційного права є першим у багатьох новаторських підходах формування концепцій та конкретних програмах державного регулювання економіки. У зв’язку з чим, Комітету вдвічі приємно співпрацювати з такими висококваліфікованими спеціалістами.

Окремо слід відзначити вражаючі глибиною набутого практичного досвіду та теоретичного осмислення виступи судді Верховного Суду України Миколи Гусака, президента ГО «ВСО ФКП» В’ячеслава Джуня, судді Вищого господарського суду України Олени Яценко, голови  Комітету, партнера АО «Віталій Титич і партнери» Віталія Титича, партнера ЮФ «Хоменко, Піта і Партнери» Олександра Хоменко, керуючого партнера АО «АК «Скляренко та партнери» Олександра Скляренка, директора Київського філіалу ТБ «Електронні торги України» Ірини Сербін, керуючого партнера АО «Віталій Титич та партнери» Олени Барильської, Віце-Президента ГО «ВСО ФКП», наукового радника ЮГ LCF Андрія Потьомкіна, керуючого партнера ТОВ «АРІО КЕПІТАЛ ГРУП» Юліана Хорунжого та ін.

Голова правління ДАК «Хліб України», Віце-Президент ГО «ВСО ФКП» Сергій Донков озвучив проблематику банкрутства підприємств державного сектору економіки та запропонував присвятити цьому питанню кілька заходів.

Наріжним каменем доповідей всіх учасників зібрання стала необхідність вирішення виявлених наукою і практикою проблемних питань судової практики розгляду справ про банкрутство та забезпечення єдності правових позицій судів при вирішенні спорів.

Рада Комітету ухвалила рішення про проведення в квітні 2014 року ІІ Щорічного форуму з питань банкрутства та кожного місяця засідання Комітету з обговорення практичних питань, що турбують фахівців конкурсного процесу.

Також схвально було сприйнято пропозицію члена Ради Комітету з конкурсного права Юліана Хорунжого про необхідність зібрання в січні 2014 року представників усіх громадських організації, що здійснюють свою діяльність у сфері банкрутства задля вироблення спільної позиції, врахування різнобічного досвіду та побудови якісного правового поля в сфері неспроможності та банкрутства.

Підкреслюючи виняткову важливість проведеного зібрання, хочеться висловити сподівання, що критичний аналіз стану та орієнтирів розвитку конкурсних процедур, який було обговорено під час відкритого засідання Ради Комітету, дасть поштовх до вирішення багатьох проблем реструктуризації та банкрутства.

Comments are closed

©2013. Всеукраїнська громадська організація «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу».