Почала роботу Дисциплінарна комісія ГО «ОФКП»

Почала роботу Дисциплінарна комісія ГО «ОФКП», діяльність якої в тому числі направлена на реалізацію основного статутного завдання: захист прав та інтересів арбітражних керуючих – членів Організації.

Предметом першого розгляду стала справа керівника відокремленого підрозділу ГО «ОФКП» в Дніпропетровській області, арбітражного керуючого Антона Лойфера. Він звернувся до Організації із заявою про триваюче понад 2,5 роки порушення його прав, обмеження доступу до професії та розповсюдження неправдивої інформації, яка підриває його гідність та шкодить його професійній репутації.

Детально вивчивши матеріали справи, Дисциплінарна комісія встановила, що арбітражний керуючий діяв виключно відповідно до вимог законодавства України та рішень суду.

Зокрема, встановлено, що за клопотанням представників іноземного арбітражного керуючого, Антона Лойфера було призначено ліквідатором на підприємство-боржник, провадження щодо якого було знаковим для України. З метою пошуку і встановлення обставин відсутності активів боржника, арбітражний керуючий виявив існування злочинної змови групи осіб, зокрема – керівників підприємства, які розкрадали майно, виводили кошти через конвертаційні центри і згодом, задля приховання злочинних діянь, розпочали процедуру банкрутства. Внаслідок діяльності цієї групи було завдано збитків у розмірі близько 8 млн дол. США.

Керівники підприємства-боржника реалізували ці злочини, маючи тісні корупційні зв’язки з працівниками правоохоронних органів. Попри декларовані зміни, численні звернення досі залишаються без належної уваги з боку органів прокуратури України. Так, розслідування тривають вже не один рік.

Також арбітражний керуючий Антон Лойфер подав судові позови про стягнення заборгованості та витребування майна підприємства-боржника з чужого незаконного володіння, два з яких суд задовольнив. Така активність спровокувала відповідну реакцію з боку правоохоронців: у результаті примітивних провокацій проти нього порушено кримінальну справу за частиною 4 статті 368-4 Кримінального кодексу України.

Понад два роки тому Лойферу А.Е. обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 95000,00 грн та покладено ряд обов’язків, деякі з яких є необґрунтованими та навіть абсурдними (зокрема, обов’язок не відвідувати приміщення Господарського суду Дніпропетровської області).

Зрозуміло, що такі заходи суду призвели до скрутного фінансового становища арбітражного керуючого та унеможливлюють його професійну діяльність.

У зв’язку з цим, реалізуючи свої статутні завдання, Організація ухвалила рішення вжити заходів для здійснення громадського захисту арбітражного керуючого Лойфера А.Е. У зв’язку з чим 08 квітня 2014 року виконавчий директор Організації Ірина Сербін узяла участь у судовому засіданні, в якому було подано клопотання про зміну запобіжного заходу та взяття Лойфера А.Е. на поруки.

Надалі Організація уважно слідкуватиме та братиме активну участь у процесі задля відновлення справедливості, реабілітації імені й репутації арбітражного керуючого.

Comments are closed

©2013. Всеукраїнська громадська організація «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу».