Круглий стіл: Концептуальна модель Світового Банку регулювання банкрутства фізичних осіб

24 травня Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу спільно з Незалежною асоціацією банків України провела круглий стіл «Концептуальна модель Світового Банку регулювання банкрутства фізичних осіб».

В ході заходу члени Робочої групи Світового банку з питань банкрутства фізичних осіб в особі Хосе M. Ґаррідо, Головного радника Управління з юридичних питань при Віце-Президентові Світового банку та Адольфо Руийона, Старшого експерта Світового банку з питань неспроможності, а також Олександра Бірюкова, Консультанта Світового банку, презентували Концептуальну модель Світового банку регулювання банкрутства фізичних осіб.

Ця подія відбулася за ініціативою Олександра Бірюкова, Консультанта Світового банку, віце-президента ВСО фахівців конкурсного процесу, заступника голови Комітету Асоціації правників України з конкурсного права, єдиного представника від країн колишнього Радянського Союзу в Робочій групі Світового банку з підготовки названого документу.

Світовий банк став першою міжнародною організацією, яка взялася за виконання завдання з розробки міжнародних стандартів у сфері банкрутства фізичних осіб і отримала підтримку усіх міжнародних організацій, які мають відношення до уніфікації норм права у приватноправовій сфері.

У результаті більш як дворічної роботи спеціально створеної Світовим банком у січні 2011 року Робочої групи для вивчення існуючих у світі систем регулювання відносин неспроможності фізичних осіб був підготовлений звіт і розроблені рекомендації для створення ефективної системи регулювання банкрутства фізичних осіб. До Робочої групи входили досвідченні судді, науковці, практикуючі юристи та розробники законодавчих пропозицій з більшості країн світу, з усіх континентів. Документ містить результати аналізу існуючих систем регулювання відносин неспроможності фізичних осіб у 59 країнах світу, населення яких складає майже 70 % усього населення землі.

На останньому засіданні Робочої групи, що відбулося у штаб-квартирі Світового банку у м. Вашингтон, США був обговорений проект документу, підготовлений відомими фахівцями у цій сфері: Джейсоном Дж. Кілборном (Jason J. Kilborn), Чарльзом Д. Бутом (Charles D. Booth), Йоханною Ніємі, (Johanna Niemi) та Йєном Д. С. Рамсеєм (Iain D. C. Ramsay). Після цього засідання автори документу отримала від членів Робочої групи пропозиції з удосконалення звіту, а у травні цього року остаточний варіант цього документу був оприлюднений на сайті Світового банку (http://web.worldbank.org).

Світовий банк успішно виконав поставлені завдання, фахівці зі всього світу доклали усіх можливих зусиль для того, щоб світ отримав набір політичних рішень з питань розробки ефективної системи регулювання банкрутства фізичних осіб, які дозволять законодавцям обрати найкращий для себе режим регулювання цих складних правових відносин.

На запрошення BСО фахівців конкурсного процесу представники Світового банку і члени Робочої групи з розробки Концептуальної моделі Банку регулювання банкрутства фізичних осіб завітали до Києва для обговорення з українськими фахівцями концепції, закладені у звіті, і викладені у ньому рекомендації.

Учасники круглого столу – представники банків, політики, експерти, науковці, представники міжнародних інституцій та фахівці, залучені до розробки законодавчих пропозицій у сфері банкрутства фізичних осіб, мали змогу першими в світі:

–       дізнатись про результати здійсненого експертами Світового Банку порівняльного аналізу існуючих систем банкрутства фізичних осіб у країнах світу;

–       заслухати розробників звіту про проведення дослідження, дізнатися про стан впровадження процедур банкрутства фізичних осіб у різних країнах світу;

–       ознайомитись з рекомендаціями Світового Банку стосовно характеристик, якими має бути наділена ефективна система банкрутства фізичних осіб;

–       почути пропозиції Світового Банку стосовно вжиття заходів у різних ситуаціях неспроможності фізичних осіб повернути свої борги, враховуючи наявність різних стратегій та різного ставлення до цього питання у країнах світу тощо.

Захід проводився в конференц-залі готелю «Хаятт Рідженсі», вул. А.Тарасова, 5, м. Київ.

Генеральними партнерами заходу виступили Юридична група «LCF» та Адвокатське об’єднання «Віталій Титич і партнери».

Головні медіа-партнери: проект ЮрЛіга та газета «Закон і Бізнес».

Інформаційно-правова підтримка: Ліга:Закон.

Отчет по вопросам банкротства физических лиц

 

 

 

 

Comments are closed

©2013. Всеукраїнська громадська організація «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу».