Kнигa «Захист прав людини. Рішення Європейського суду з прав людини у сфері кримінального судочинства»

Віце-президент ГО «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу», радник Юридичної групи LCF, радник ГО «Український інститут банкрутства», член Ради Комітету конкурсного права Асоціації правників України Андрій Потьомкін виступив автором-укладачем книги «Захист прав людини. Рішення Європейського суду з прав людини у сфері кримінального судочинства», яку видало Видавництво «Юринком Интер».

Книга видана під егідою Міністерства юстиції України з вітальним словом Міністра Павла Петренка.

http://shop.yurincom.com/book/Zahist-prav-lyudini–Yevropeyskiy-sud-z-prav-lyudini-v-sfer–krim-nalnogo-sudochinstva/

На 760 сторінках видання можна ознайомитись із головними аспектами нашумілих справ Юлії Тимошенко проти України та Джуліані та Гаджіо проти Італії. Остання є основою для оцінки дій «бандитської» влади під час мирної акцій протесту в Україні у грудні 2013 – лютому 2014 року. Коли тодішня офіційна влада ініціювала застосування спеціальними підрозділами, відповідальними за охорону порядку, сили та використання вогнепальної зброї. В наслідок чого загинули мітингувальники Євромайдану – публічно названі «небесною сотнею».

Рішення Європейського суду з прав людини у справі Джуліані та Гаджіо проти Італії вказує на критерії визначення того, чи було застосування сили обґрунтованим чи то на самозахист, чи то для запобігання злочину, чи то для здійснення арешту.

Видання містить коментарі загального характеру й висвітлює актуальні питання діяльності Суду.

У запропонованих рішеннях висвітлюються приклади захисту Європейським судом з прав людини таких конвенційних цінностей, як: право на життя, заборона катувань (неналежне поводженням з боку представників держави та відсутність ефективного розслідування, неналежні умови тримання під вартою, незабезпечення своєчасної та належної медичної допомоги, щодо видачі особи [екстрадиція]), право на свободу та особисту недоторканність, право на справедливий суд (право на виконання рішення суду протягом розумного строку, право на досудове слідство та судовий розгляд протягом розумного строку, право на доступ до суду, право на безсторонній та незалежний суд, право на справедливий судовий розгляд, справи, що стосуються перегляду (скасування) остаточного судового рішення, презумпція невинуватості, право на допит свідків в кримінальному провадженні, право на юридичну допомогу в кримінальному провадженні, право на публічний судовий розгляд), право на повагу до приватного і сімейного життя, свобода думки, совісті і релігії, свобода вираження поглядів тощо.

Видання призначене для суддів, адвокатів, працівників правоохоронних органів, правозахисників, науковців, викладачів, аспірантів і студентів юридичних навчальних закладів і всіх, хто цікавиться питаннями захисту прав людини.

Приємного читання!

Comments are closed

©2013. Всеукраїнська громадська організація «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу».