Участь О. Бірюкова у Круглому столі «Два місяці до початку продажів майна боржників-банкрутів по-новому. Ризики зриву реформи системи банкрутства»

Олександр Бірюков, доктор юридичних наук, президент ГО «Всеукраїнська самоврядна організація фахівців конкурсного процесу» взяв участь у дискусії на круглому столі «Два місяці до початку продажів майна боржників-банкрутів по-новому. Ризики зриву реформи системи банкрутства», організованому і проведеному АПУ 20 серпня 2019 року за ініціативи Комітету АПУ з конкурсного права.

У короткому виступі Олександр зазначив, що законодавець недостатньо обґрунтовано встановив, що в країні на цьому ринку має діяти один адміністратор організації торгів. Як добре відомо, для того, щоб кредитори отримали найкращу ціну і, відповідно, найбільше задоволення у справі про банкрутство, має існувати ринок з дієвою конкуренцією. Тому, бажано, щоб крім СЕТАМу та Прозорро на ринку діяли й інші торгівельні оператори, у тому числі, наприклад, eBay (з продажу у тому числі вживаного майна), Sotheby’s (з продажу об’єктів культури), світові біржі для отримання найкращої ціни за цінні папери та інші біржові товари (валюти, драгметалів, нафти, газу, пшениці тощо) та інші глобальні організатори публічних торгів з апробованими методами продажу майна за найкращою ціною. Олександр висловив впевненість у тому, що не слід закривати ринок для будь-яких інших, у тому числі і відомих у світі операторів торгівельних систем.

Share Your Thoughts!

©2013. Всеукраїнська громадська організація «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу».